Dřevěné prolézačky

Děti často žijí ve svém vlastním světě, kde jejich vlastní fantazie z naprosto obyčejných předmětů vytváří objekty, které se jim zrovna hodí ke hře.

Jedním z takovýchto objektů jsou dřevěné prolézačky. Ty jsou přímo účelově vytvářeny pro děti tak, aby co nejvíce podporovaly jejich fantazii a děti si tak na dřevěných prolézačkách mohly užívat na co nejvíce místech, která si dokážou díky své mysli vytvořit, a ponořit se do nich.

Dřevěné prolézačky bývají vždy spíše stavěny k účelu vybití dětské energie tak, aby se u toho děti zároveň pobavily. U dřevěných prolézaček se málokdy setkáte se skluzavkou. Většinou jsou tyto dřevěné prolézačky vybaveny nějakou sítí, po které se děti mohou dostávat do vyšších úrovní prolézačky.

Co se týče materiálu, bývají dřevěné prolézačky budovány z velice tvrdých dřev, jakým je například dub. K propojení jednotlivých částí jsou využívány ocelové šrouby s přibližně jeden a půl centimetrovým či větším průměrem tak, aby nedošlo ke zranění dětí tím, že by se nějaký spoj rozpadl. Dřevěné prolézačky musí být také velice pečlivě ohoblovány a následně začištěny smirkovým papírem, který zbaví dřevěné prolézačky jakýchkoliv potencionálních třísek. Dřevo musí být také impregnováno, aby nedošlo k poškození vlivem počasí, a tento nátěr se musí vždy po několika letech znovu obnovovat.

Pokud však nechcete své dítě vodit na veřejné dětské prolézačky, nebo chcete, aby vaše ratolest měla doma vlastní tak, aby si domů mohla vodit své kamarády a ti se měli kde bavit, máte několik možností jak si pořídit dřevěné prolézačky i domů a nespoléhat se pouze na ty veřejné. Znamená to však mnoho práce, pečlivý plán a jistým omezením mohou být i peníze, neboť dřevo se v dnešní době těší velké oblibě a jeho cena tím pádem stoupá.